SPORT

PARATAEKWONDO Ivan Mikulić četvrti put europski prvak

Nakon srebra na Paraolimpijskim igrama u Tokiju i svjetskog prvenstva u Istanbulu, najbolji hrvatski parataekwondoaš Ivan Mikulić nastavio je niz sjajnih rezultata osvojivši i zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Manchesteru

LAURA ŠTEFANAC U Rijeci održan prijam za atletičarku koja je osvojila zlatno na Olimpijskim igrama gluhih

Kod Laure fascinira činjenica da se uz natjecanje u kategoriji gluhih, u kojoj se natječe dugi niz godina i u kojoj je osvojila brojene medalje, također natječe u i kategoriji čujućih

BOĆANJE Na drugom kolu PH BKOSIŽ 'Istrijana' osvojila drugo i četvrto mjesto

Na drugom Prvenstvenom turniru u pojedinačnom natjecanju prvenstva Hrvatske 2022. u boćanju za osobe s invaliditetom, koje je održano u Splitu proteklog vikenda, 14. i 15. svibnja 2022., BKOSIŽ 'Istrijana' osvojila je srebro i četvrto mjesto

VUKOSAVA JURČIĆ Naša sportska dama s titulom najstarije sportašice s invaliditetom u Republici Hrvatskoj

Posebno mi je ostao u srcu pokal visok oko pola metra, koji sam osvojila na Međunarodnom natjecanju u stolnom tenisu u Crnoj Gori. Ujedno ostalo mi je drago u srcu natjecanje u Makedoniji, kada sam osvojila drugo mjesto, rekla je Jurčić

EUROPSKO PRVENSTVO U OBARANJU RUKE Luka Drokan osvojio dva zlata

Hrvatski natjecatelji osvojili su čak 11 medalja na Europskom prvenstvu u obaranju ruke za osobe s invaliditetom u Bukureštu

OLIMPIJSKE IGRE GLUHIH Zlato za hrvatske rukometaše

Hrvatska muška rukometna reprezentacija gluhih osvojila je zlatnu medalju na 24 Olimpijskim igrama gluhih u brazilskom Caixas do Sulu nakon što je u finalu svladala Njemačku s 32-21

KONAČNO OPET UŽIVO Deveti ‘Memorijal Marije Topić’

‘Memorijal Marije Topić’ će se, pod pokroviteljstvom Grada Zagreba, Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom, održati u subotu, 14. svibnja 2022. godine na RŠC Jarun, na Otoku Trešnjevka, a prijave su obavezne i ZAVRŠENE

KAMPUSIJADA 2022 Otvorene prijave za natjecatelje

Najveće studentsko-sportsko natjecanje Kampusijada otvorilo je prijave za natjecatelje! Kampusijada se vraća nakon nekoliko godina pauze, a održat će se od 1. do 3. lipnja na Znanstveno-učilišnom kampusu Borongaj

KRAPINA 11. Sportski susreti udruga osoba s intelektualnim teškoćama

11. Sportski susreti udruga će se održati 14. svibnja 2022. u suradnji s Udrugom osoba s intelektualnim teškoćama u Krapini

OLIMPIJSKE IGRE GLUHIH Zlato za Mateu Kolovrat, srebro za Petru Goleš, rukometaši u polufinalu

Hrvatska tekvondašica Matea Kolovrat osvojila je zlatnu medlaju u kategoriji preko 67 kilograma na Olimpijskim igrama gluhih u Caixas do Sulu u Brazilu

SPLIT 'Utrku Sriće' trče djeca s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom

Ovom utrkom šaljemo jasnu poruku podrške osobama s invaliditetom i djeci s teškoćama u razvoju jer su oni često zanemareni članovi naše zajednice. Na ovaj način će se dodatno socijalizirati, a onda će im ovo zasigurno i pomoći u njihovoj rehabilitaciji, rekla je organizatorica Slađana Đ ...

ZA SVAKU POHVALU Kuglački klub Slavonija iz Nove Gradiške državne prvakinje u kuglanju za gluhe

Za KK Slavoniju Nova Gradiška nastupile su Marina Kohajda s 467 srušenih čunjeva, Slavica Krizmanić s 457 srušenih čunjeva i kapetanica ekipe Mirjam Gelemanović s 471 srušenih čunjeva

RADIOKLUB SLIJEPIH ‘LOUIS BRAILLE’ Poziv na natjecanja u amaterskoj radiogoniometriji za slijepe

Na terenu će biti postavljen šator sa stolovirna i klupama, tako da ćemo se moći družiti uz pecivo i sokove. Nadamo se da nas šator neće trebati štititi od kiše, nego od sunca, stoji u pozivu organizatora