SPORT

SARAJEVO Hrvatski košarkaši u kolicima osvojili peto mjesto

Hrvatska reprezentacija košarkaša u kolicima pobijedila je Belgiju sa 64:54 osvojivši tako peto mjesto na Europskom prvenstvu B i C divizije u Sarajevu

'S vjetrom kroz tišinu' od Opatije do Cresa

Zahvaljujem organizatorima i Jedriličarskom klubu Opatija koji je pružio potrebnu podršku te naglašavam da će i Grad Opatija uvijek rado podržati ovakve projekte, kazala je zamjenica gradonačelnika Kristina Đukić

PARATRIATLON Franko pobijedio na Svjetskom kupu u La Coruni

Najbolji hrvatski paratriatlonac Antonio Franko ostvario je veliki uspjeh pobijedivši na natjecanju Svjetskog kupa u španjolskoj La Coruni nastavivši sjajnu seriju rezultata ove godine

SARAJEVO Hrvatski košarkaši u kolicima igrat će protiv Belgije za peto mjesto

Hrvatska reprezentacija košarkaša u kolicima pobijedila je Sloveniju s 53:45 u razigravanju za poredak od 5. do 8. na Europskom prvenstvu B i C divizije koje se održava u Sarajevu

Hrvatska reprezentacija u sportskom ribolovu za osobe s invaliditetom najbolja na svijetu

U konkurenciji osoba s invaliditetom natjecalo se jedanaest zemalja. Hrvatska reprezentacija uvjerljivo je s 20 bodova i ukupno ulovljenih 115.125 grama ribe u oba dana i s dva prva mjesta osvojila naslov prvaka svijeta

SARAJEVO Košarkaši u kolicima poraženi u četvrtfinalu Europskog prvenstva

Hrvatska reprezentacija košarkaša u kolicima poražena je u četvrtfinalu Europskog prvenstva B i C divizije u Sarajevu od Turske s 50-90 (10-28, 17-23, 9-21, 14-18)

Završilo Svjetsko paraplivačko prvenstvo u Portugalu

Posljednjeg dana Svjetskog paraplivačkog prvenstva u portugalskom Funchalu na Madeiri nastupile su obje hrvatske predstavnice, Emma Mečić i Paula Novina, no nisu uspjele izboriti nastupe u finalima svojih disciplina

SARAJEVO Druga pobjeda košarkaša u kolicima

Hrvatska reprezentacija košarkaša u kolicima ostvarila je i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu B i C divizije u Sarajevu, nakon što je u susretu 2. kola D skupine porazila Bugarsku sa 64-34

U Slavonskom Brodu održana prezentacija Strategije razvoja parasporta u Republici Hrvatskoj

Ono što snažno radimo i što očekujemo i što želimo je korištenje sredstava europskog socijalnog fonda za programe uključivanja u sport mladih osoba, rekao je Ratko Kovačić, predsjednik Hrvatskog paraolimpijskog odbora

PARAPLIVANJE Paula Novina deveta s novim hrvatskim rekordom

Hrvatska paraplivačica Paula Novina osvojila je deveto mjesto na 100 m slobodno u kategoriji S8 na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu u portugalskom Funchalu na Madeiri

SARAJEVO Uvjerljiva pobjeda hrvatskih košarkaša u kolicima

Hrvatska reprezentacija košarkaša u kolicima uspješno je otvorila nastup na Europskom prvenstvu B i C divizije u Sarajevu nakon što je u 1. kolu D skupine pobijedila Mađarsku s 92-24

PARAPLIVANJE Emma Mečić deveta na 200 mješovito

Mlada hrvatska paraplivačica Emma Mečić osvojila je deveto mjesto na 200 m mješovito u kategoriji SM9 na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu u portugalskom Funchalu na Madeiri

Predstavljena knjiga 'Kineziološko-zdravstveni značaj tjelesne aktivnosti u svakodnevnom životu osoba s invaliditetom'

Knjiga je rezultat mojeg dugogodišnjeg rada s osobama s invaliditetom, kao i spoznaja koje sam produbljivao sa svojim suradnicima kako bih sva dobivena znanja pretvorio u pisanu riječ te kako bi ta pisana riječ što bolje doprla do onih kojima je i namijenjena, kazao je autor Allen Bartoš