U ultradosadnoj utakmici Bayern nezasluženo osvojio njemački kup

FC Bayern osvojio je dvostruku krunu. Nakon što je ekipa Pepa Guardiole još krajem ožujka osigurala naslov u Bundesligi, u subotnjem su finalu DFB pokala pobijedili 2:0, Borussiju Dortmund nakon produžetaka.

Iako su navijači ova dva kluba i ostali nogometni zaljubljenici, očekivali mnogo lijepih akcija i pogodaka, to se nije dogodilo. U 90. minuta susreta gotovo da se nije zapucalo prema vratima suparničke momčadi.

Naš Mario Mandžukić nije nastupio, jer ga trener Guardiola uopće nije poveo u Berlin. Kako stvari zasad stoje, Mario bi od ljeta mogao preseliti u London, kod Josea Mourinha u FC Chelsea. Vjerojatno Bavarci niti ne bi stigli do produžetaka da je priznat regularan gol Hummelsa u 64. minuti. Dante je naime loptu s više od pola metra unutar gola ispucao nogom. Robert Levandovski koji je nakon Svjetskog prvenstva igrač FC Bayerna, imao je nekolicinu šansi, ali nije bio precizan. Nizozemac Arien Robben, donio je svojim prvim golom u 107. minuti utakmice vodstvo 1:0 za Bayern. Jerome Boateng uputio je centaršut u peterac Borussije, lopta je preletjela braniče Piszczeka i Hummelsa, a s pet metara bio je precizan Robben.

Pjenu na pivo u proslavi duple krune stavio je Thomas Müller u 123. minuti susreta, a za gol mu je asistirao Claudio Pizarro. Oba kluba igrala su i prošle godine u finalu Kupa, kada je također slavio Bayern. Unatoč igri koju mu zamjeraju navijači i rukovodstvo kluba, trener Pep Guardiola osvojio je s Bayernom duplu krunu u prvoj sezoni otkako je na klupi njemačkog kluba.