Zagreb: Gradonačelnik Milan Bandić sastao se s predsjednicom Udruge Moždani val

"Cilj naše Udruge je pomoći ljudima koji su doživjeli moždani udar kako bi nakon njega što kvalitetnije živjeli", rekla je predsjednica Udruge Moždani val i zamolila gradonačelnika da bude počasni član

 

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić sa suradnicima primio je u Gradskoj upravi Amiru Šafranić, predsjednicu Udruge za kvalitetniji život nakon moždanog udara – Moždani val, koja mu je tom prigodom uručila iskaznicu počasnog člana udruge.

"Cilj naše Udruge je pomoći ljudima koji su doživjeli moždani udar kako bi nakon njega što kvalitetnije živjeli", rekla je predsjednica Udruge te dodala da su "upravo gradonačelnika Bandića zamolili da bude počasni član, budući da je i sam doživio udar i najbolje zna s kojima se problemima ljudi susreću nakon njega."

Pročelnik Gradskog ureda za zdravstvo Vjekoslav Jeleč istaknuo je da je moždani udar danas epidemiološki vrlo česta pojava, te da će gradonačelnik i Gradski ured za zdravstvo u suradnji sa Udrugom nastojati kroz nove programe pomoći oboljelima i njihovim obiteljima da nakon prve - akutne faze liječenja ostvare kvalitetniji život te da se osjećaju bolje, sretnije i zadovoljnije.

Anita Blažinović

 

Povezane vijesti